Relacje z tras

Deszczowy CX

Planowałem ruszyć z rana do lasu na małe gravelowanie, ale oczywiście zaczęło padać dużo wcześniej niż zapowiadały to nasze ukochane pogodynki internetowe. Także zdecydowałem się jednak wybrać drogami asfaltowymi, żeby nie walczyć z błotem i wypinaniem się z bloków SPD.

Tyle co wyszedłem z domu i miałem dylemat – jechać czy jednak nie? Dlaczego? Rozpadało się na dobre, no ale było cieplutko. Ponad 5 stopni na plusie i lekki wiatr. No nic, co będzie to będzie. Jadę!

Czy to był aby dobry wybór?

Co prawda mam w swoim Checkpoincie pseudo błotniki od Ass Saver, które lekko chronią mój napęd oraz plecy od wody i błota wydobywającego się spod kół. Ale! Nie mam odzieży z membraną. Jedyne co, to moja kurtka BTWIN, która na rękawach ma specjalną warstwę chroniącą przed lekkim deszczykiem – no ale nie ulewą. Po około 10 kilometrach byłem cały przemoczony, mówiąc kolokwialnie, od stóp do głów.

Zatrzymałem się niedaleko Rezerwatu Obary, żeby zrobić kilka fotek zarówno na Stravę, jak i Instagrama. Praktycznie przestało padać, ulewa zamieniła się w delikatną mżawkę. Nawet nie było mi specjalnie zimno jak się zatrzymałem, a następnie ruszyłem w dalszą trasę – ja chcę wiosnę! 😉

Ekspert od skrótów…

Tuż po sesji zdjęciowej znów zaczęło mocno padać, więc postanowiłem skrócić sobie trasę. Później tego żałowałem, bo całe koła i napęd momentalnie oblepione zostały błotem. Było również kilka poślizgów, ale udawało mi się wyprowadzić rower bez wypinania się z SPD. No dobra, wypiąłem się raz, kiedy to też zrobiłem dla Was zdjęcie z tego ‚syfu’.

Podsumowując, do domu wróciłem cały przemoczony. Rower – z racji na mój genialny pomysł o skrótach – cały do czyszczenia, no a przede wszystkim napęd i tarcze hamulcowe. Nie dość że błoto, to jeszcze oleje z aut na drogach. Czy wybrałbym się drugi raz? A jakże! Zawsze jest co wspominać, pozdrowerek! 😀

Dystans: 28.83 km,
Średnia prędkość: 24.9 km/h,
Maksymalna prędkość: 37,4 km/h
Średnia temperatura: 4
Czas jazdy: 1:09:34
https://www.strava.com/activities/2038034862

Zobacz inne

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz